Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, yüce lisans eğitimini Kadir Has Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Dümen ve Teşkilat kayranında İstanbul Görgülü Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, yetişek kolünde marka organizasyonu, yönetimi, stratejik marka planlaması ve Türkiye’de ilk nöbet önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise binalanma projesini gerçekleştirmiş ve başarıyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar yetişek kolünde sülale olarak birçok markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En mefret ideali, bir Türk yetişek markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden çıbanlayarak cihan geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, sanat, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası etken çhileışmalar yürüten KALKO, birçok ayak topu, basket çakerübünde başkanlık ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene başkanlık yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde ülke aldığı Yetişkinçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bu tarz şeylerin üstı aralık Türkiye’nin en mefret özel okul ve ağırşak derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda ülke almaktadır.

KALKO, yetişek kayranında yaptığı başarılı antreimlerden dolayı birçok cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Yılın Eğitim Antreimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai yardımlaşma vakfında yetişek kayranında projeler yürütmektedir. Her sene birçok öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını haiz bir anaokulu ve beş ile yan yana öğretmenleriçin lojman yapmış oldurıp Milli Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir