Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Fakat hesabınıza devamlı giriş karşılayıcı ve kovuşturma eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce baktığınızda hermadde normalse, bu durumda hesabınızın Instagram aracılığıyla silinme ihtimali bile ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çallıkındığını sabitleme etmiş olursunuz. şayet hesabınız Instagram aracılığıyla silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çallıkındı demeden önce son bir yoklama bile arkadaş, kardeş evet da hesabı kovuşturma eden yakınlarımızdan yoklama esenlamaktır. Samimi olduğunuz kişilere kovuşturma etmiş olduğu kişileri gözden geçirmesini, anormal bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseriyetle kullanıcı adınızı bileğkonutirmektedir, saldırganların sizin hesabınız bâtınin belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çallıkışın.
Instagram Hesabı Ne Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çallıkındı ise bunun başlıca sebepleri şunlardır:

E-benzeyen adresinize mevrut ve Instagram aracılığıyla geldiğini düşündüğünüz uydurmaca e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve güya Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran uydurmaca maillerdir. Dikkatli bakılmış olduğunda web bulunak kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. şayet bu e-postalardan birinde zemin yer linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çallıkınabilir.
Takipçi arttırmak bâtınin kullanılan web siteleri evet da mobil icraat. Bu web siteleri ve icraat ekseriyetle Instagram birliksı istediği bâtınin şifrenizi allıkırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir eş şifrenizi çbürümek bâtınin size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çallıkınan bir müşterimize mütecaviz “DM” ile ulaşıp, kovuşturmaçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun bâtınin bile şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişeksiksiz farklı metotlarla inandırma etme yöntemidir. Saldırganlar kişileri “hesabın tehlikede” “kovuşturmaçini arttıralım” kabil sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çallıkınan Instagram Hesabı Ne Geri Alınır?
Instagram hesabı çallıkınan evet da hacklenen zevat bâtınin ne efsus ki çok zait formül bulunmuyor. Instagram aracılığıyla bu konuda çok zait dayanak sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çallıkındı” diyerek gerçekte gayrı kişilerin hesabını çalmaya çallıkışan kişilerin olması.

1.Teknik: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “e-posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama birliksı almaya çallıkışın. şayet şifre sıfırlama birliksı gelirse derhal şifreyi bileğkonutirin ve sadece peşi sıra “kayıtlı e-posta” “kayıtlı cep telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar sınama ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Teknik: Instagram hesabınız çallıkındığında e-posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram adisyon şifreniz bileğkonutiğinde yahut kullanıcı adınız bileğkonutiğinde e-posta hesabınıza tadil bildirimi allıkırsınız. Instagram hesabını çyer saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı doğrusu bileğkonutirirler. Instagram aracılığıyla geldiğine güvenli olduğunuz maillerde “kullanıcı adı bileğkonutirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını bileğkonutiren sen bileğilsen, hesabını güvene allık” evet da kâh “bileğkonuikliği art allık” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir ekran çıkarsa şanslkaloriız lakin ekseriyetle saldırganlar e-posta adresini bileğkonutirdiği bâtınin sizde bu ekran çıkmaz ve kazık olarak “asayiş kodu allık” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir